„Książki naszych marzeń”

Nasza szkolna biblioteka w II-gim semestrze roku szkolnego 2015/2016 wzbogaciła się o nowe książki zakupione dzięki programowi „Książki naszych marzeń”. Lista zakupionych tytułów została sporządzona na podstawie propozycji czytelników, dlatego dla niektórych z Was nie wszystkie książki będą nowościami. Wierzymy jednak, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.


Młodszym czytelnikom polecamy serię książek” Poczytaj mi mamo” :Śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia daktyli. Jeż Kolczatek znajdujący dom na zimę w berberysie. Kłopoty ze snem kota Filemona.Niebieska dziewczynka wykradająca się nocą z obrazka...
Z okazji dziewięćdziesięciolecia "Naszej Księgarni" , wydawnictwo zebrało w kilku tomach najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w serii "Poczytaj mi, mamo". Publikowane są w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom naszych wielkich pisarzy towarzyszyły prace wybitnych plastyków.
Dla miłośników zwierząt też znajdziemy coś ciekawego.


Bella, suczka Laury, wkrótce urodzi szczenięta. Laura nie może się tego doczekać, chociaż wie, że pieski trafią do nowych domów, gdy tylko wystarczająco podrosną. Kiedy szczenięta przychodzą na świat, jedno z nich okazuje się…….
Tym, którzy lubią szalone przygody i czasami sami wpadają w niezłe tarapaty, polecamy książki z serii „Tomek Łebski” Liz Pchon czy „Hania Humorek” Megan Mc Donald, a także znane już przygody Mikołajka lub Karolka.


Miłośnicy zagadek i tajemnic pewnie chętnie sięgną po kilka książek z serii „Kroniki Archeo” Zaczęło się zupełnie niewinnie od artykułu w gazecie: w Egipcie odkryto nowy grobowiec. Dalej wypadki potoczyły się już lawinowo. Każdy, kto choć trochę interesuje się archeologią, rusza do Kairu. I oto zatłoczone uliczki miasta i bezkresne piaski pustyni, stają się świadkami szaleńczego wyścigu. Kto pozna legendę Nefertiti? Oto książki, które czyta się jednym tchem!


Pierwsze miejsce na liście książkowych bestsellerów dla dzieci „The New York Timesa"!
Pasjonująca przygoda pary nastolatków nabiera rangi kosmicznego konfliktu dobra i zła. Jedna z ostatnich przystani prawdziwej magii. Czarodziejska? Oczywiście. Ekscytująca? Jasne. Bezpieczna? Cóż, właściwie wręcz przeciwnie.
Opis dotyczy książek z serii „Baśniobór”


Kolejny hit czytelniczy, który zawitał na półkach naszej skromnej biblioteki to seria Magiczne drzewo”. Jest to doskonale i nowocześnie opowiedziana historia o trójce współczesnych polskich dzieci, które muszą pokonać mnóstwo trudności, by odzyskać miłość rodziców pochłoniętych zarabianiem pieniędzy. W los Kukiego, Tosi i Filipa mocno wplata się świat magii w postaci czerwonego krzesła, które zostało zrobione z Magicznego Drzewa i posiada niezwykłe właściwości.


Nasza krótka prezentacja objęła tylko książki będące nowościami wydawniczymi w efekcie realizacji projektu „Książki naszych marzeń” na półkach biblioteki znalazło się wiele pozycji wzbogacających księgozbiór lektur obowiązkowych , poszerzających na przykład „Ania z Zielonego Wzgórza”.
Cóż , wszystkie książki czekając na uczniów mają nadzieję spełnić wszystkie wasze czytelnicze marzenia.